Free Porn
xbporn

https://www.bangspankxxx.com
Budapest     Debrecen     Szeged     Miskolc     Pécs     Győr     Nyíregyháza     Kecskemét     Székesfehérvár     Szombathely     Szolnok     Érd     Tatabánya     Sopron     Kaposvár     Veszprém     Békéscsaba     Zalaegerszeg     Eger     Nagykanizsa     Salgótarján     Esztergom     Dunaújváros     Hódmezővásárhely     Szekszárd     

Bye Paris! Hello LA!

Miközben Los Angeles a 2028-as nyári olimpiai játékok megrendezésére készül, a város máris a 2024-es párizsi olimpián túlra tekint, és egy olyan eseményt tűzött ki célul, amely a régió infrastruktúrájának és gazdaságának átalakítását ígéri. Az építkezések már javában zajlanak, a kulcsfontosságú projektek célja a közlekedés javítása, a repülőtér felújítása és a belvárosi kongresszusi központ modernizálása, amely öt sportág helyszínéül szolgál majd. Ezeket a kezdeményezéseket állami és városi bevételekből, valamint repülőtéri díjak kombinációjából finanszírozzák, és várhatóan maradandó hatást gyakorolnak majd a régióra.

Los Angeles az olimpiára nem pénzügyi teherként, hanem jelentős bevételi lehetőségként tekint. Az 1984-es nyári olimpiai játékokat, amelyeket ugyanebben a városban rendeztek meg, gyakran emlegetik a modern történelem egyik legsikeresebb játékaként. A már meglévő létesítmények, például a Los Angeles Memorial Coliseum és a Rose Bowl kihasználásával az 1984-es játékok a jelentések szerint annak idején 223 millió dolláros nyereséget hoztak, ami ma körülbelül 670 millió dollárnak felel meg. A város reméli, hogy 2028-ban megismétli ezt a sikert, bár sokkal nagyobb léptékben.

A pénzügyi tét nagy, hiszen a játékokat szervező LA28 magánszervezet közel 7 milliárd dolláros becsült költségvetéssel dolgozik. Ez a költségvetés az események megrendezésével kapcsolatos költségeket hivatott fedezni, beleértve a nyitó- és záróünnepséget is. A csoport ezeket a kiadásokat szponzorok, jegyeladások, globális televíziós jogok és a Nemzetközi Olimpiai Bizottságtól származó kifizetések kombinációjából kívánja finanszírozni, ezeken a pénzeszközökön kívül pedig Los Angeles további 900 millió dollár szövetségi pénzt biztosított kifejezetten a játékok előtti infrastrukturális és közlekedési fejlesztésekre.

Az egyik legjelentősebb beruházás a Los Angeles-i nemzetközi repülőtér (LAX) 14 milliárd dolláros felújítása. Ez a hatalmas projekt magában foglalja a központi terminálterületet a vasúti közlekedéssel összekötő automatizált személyszállító berendezés és egy új autókölcsönző létesítmény építését. Ezzel párhuzamosan a Los Angeles Megyei Fővárosi Közlekedési Hatóság 20 milliárd dollárt költ busz- és vasútvonalak bővítésére, beleértve egy új vonatútvonalat a belvárosból a nyugati oldalra, a Los Angeles-i Kaliforniai Egyetem (UCLA) közelében.

A széles körű előkészületek ellenére a pénzügyi kockázat továbbra is aggodalomra ad okot. Los Angeles és Kalifornia tisztviselői megállapodtak abban, hogy pénzügyi fedezetet nyújtanak, a város fedezi az első 270 millió dolláros esetleges költségtúllépést, az állam pedig a következő 270 millió dollárt. Ez a megállapodás az adófizetőket teszi felelőssé az eredeti költségvetést meghaladó költségekért, hiszen ez a forgatókönyv már több korábbi olimpián is előfordult. A világjárvány miatt késedelmet szenvedett 2021-es tokiói olimpia például 14 milliárd dollárba került, ami 128%-kal haladta meg a költségvetést, míg a 2016-os Rio de Janeiró-i játékok az eddigi legdrágább nyári olimpiai játékok lettek, összesen 24 milliárd dollárral, azaz 352%-kal a költségvetés felett. E kockázatok mérséklése érdekében az LA28 a fenntarthatóságra és a meglévő létesítmények használatára helyezte a hangsúlyt. Például ahelyett, hogy egy több milliárd dolláros olimpiai falut építenének, a sportolók a UCLA kollégiumaiban fognak lakni. Ugyanakkor néhány eseményt, például a softball- és a kenuversenyeket az 1300 mérföldre fekvő Oklahoma Cityben tartják majd, hogy elkerüljék az új helyszínek építésének költségeit Los Angelesben.

A 2028-as olimpia gazdasági előnyei várhatóan jóval túlmutatnak majd magukon a játékokon. A helyi politikusok arra számítanak, hogy az esemény olyan nyereséget fog termelni, amely a város javát fogja szolgálni az elkövetkező években, hasonlóan az LA84 Alapítványhoz, amely az 1984-es játékokból származó nyereséget a sporton keresztül a fiatalok fejlesztésére fordította. Egyes csoportok, mint például a NOlympics LA, azonban azzal érvelnek, hogy az olimpia megrendezésének költségei, beleértve a lehetséges kitelepítéseket, meghaladják az előnyöket.

Ahogy Los Angeles folytatja az előkészületeket, a város eltökélt szándéka, hogy bebizonyítsa, hogy a szkeptikusok tévednek, és hogy a 2028-as olimpia nemcsak sikeres esemény lesz, hanem a régió hosszú távú gazdasági növekedésének és fejlődésének katalizátora is.