Free Porn
xbporn

https://www.bangspankxxx.com
Budapest     Debrecen     Szeged     Miskolc     Pécs     Győr     Nyíregyháza     Kecskemét     Székesfehérvár     Szombathely     Szolnok     Érd     Tatabánya     Sopron     Kaposvár     Veszprém     Békéscsaba     Zalaegerszeg     Eger     Nagykanizsa     Salgótarján     Esztergom     Dunaújváros     Hódmezővásárhely     Szekszárd     

Amerika államadóssága meghaladja a 35 billió dollárt (2. rész)

Mivel az Egyesült Államok 35 billió dollárt meghaladó államadóssággal küzd, az elkövetkező hónapok döntő fontosságúak lesznek a törvényhozók számára, akiknek a költségvetési politika összetett világában kell eligazodniuk. Az, hogy januárban meg kell emelni az ország adósságlimitjét, a lejáró adócsökkentésekkel és a pártok eltérő prioritásaival párosulva, vitás jogalkotási csatározások színterévé teszi az egyébként sem egyszerű helyzetet.

A Kongresszusi Költségvetési Hivatal (CBO) előrejelzése szerint az államadósság 2034-re eléri az 56 billió dollárt, amit leginkább a növekvő kamatkiadások okoznak. A magas kamatlábak súlyosbítják ezt a kihívást, mivel az éves kamatköltségek az idei 892 milliárd dollárról 2034-re várhatóan 1,7 billió dollárra emelkednek majd, ebben a forgatókönyvben a kamatfizetések pedig elérnék a Medicare-kiadások összegét, ami rávilágít a költségvetési helyzet kezelésének sürgősségére.

A Biden-kormányzat legutóbbi költségvetési javaslata a következő évtizedben 3 billió dollárral kívánja csökkenteni a hiányt, elsősorban a magas jövedelműek és a vállalatok adóemelése révén, a mélyen gyökerező pártkülönbségek azonban megnehezítik a ezt a konszenzust. A republikánusok általában ellenzik az adóemeléseket és a kiadások csökkentését szorgalmazzák, míg a demokraták a szociális programok megőrzésére és a gazdagok adójának növelésére összpontosítanak.

A 2017-ben, Donald Trump korábbi elnök idején életbe léptetett, lejáró adócsökkentések további bonyolultságot jelentenek. Trump e csökkentések meghosszabbítását szorgalmazta, ami a költségvetési csoportok becslése szerint 10 év alatt mintegy 4 billió dollárba kerülne. A demokraták ezzel szemben a középosztály számára előnyös adócsökkentések megőrzésére törekszenek, miközben növelnék a vállalatok és a gazdagok adóját.

Janet Yellen pénzügyminiszter fenntartja, hogy a gazdaság méretét tekintve a jelenlegi adósságteher kezelhető, de elismeri, hogy költségvetési óvatosságra van szükség. A kamatköltségek stabilan tartására helyezett hangsúlya összhangban van a kormányzatnak a hiány célzott adóreformok révén történő csökkentésére irányuló erőfeszítéseivel. Ezen erőfeszítések ellenére a költségvetési megfigyelők aggodalmuknak adnak hangot amiatt, hogy az elnökjelöltek nem rendelkeznek konkrét tervekkel a növekvő adósság kezelésére. A választások közeledtével a vezető jelöltek részletes költségvetési stratégiáinak hiánya kérdéseket vet fel a nemzet pénzügyeinek jövőbeli kezelésével kapcsolatban.

A képviselőház republikánus képviselői intézkedéseket javasoltak a szövetségi kiadások visszafogására, és bírálják a demokratákat, amiért nem fogadják el ezeket a politikákat. Jodey Arrington képviselő, a képviselőház költségvetési bizottságának elnöke hangsúlyozza, hogy a republikánus vezetésnek vissza kell állítania a költségvetési felelősséget. Miközben a törvényhozók a következő év kritikus döntéseire készülnek, a nemzet költségvetési egészsége továbbra is sürgető probléma. A kiadási prioritások és a bevételek generálása közötti egyensúly megteremtésének szükségessége gondos tárgyalásokat és kétpárti együttműködést igényel, e jogalkotási csatározások kimenetele pedig jelentős hatással lesz Amerika gazdasági stabilitására és a növekvő államadósság kezelésének képességére.