Free Porn
xbporn

https://www.bangspankxxx.com
Budapest     Debrecen     Szeged     Miskolc     Pécs     Győr     Nyíregyháza     Kecskemét     Székesfehérvár     Szombathely     Szolnok     Érd     Tatabánya     Sopron     Kaposvár     Veszprém     Békéscsaba     Zalaegerszeg     Eger     Nagykanizsa     Salgótarján     Esztergom     Dunaújváros     Hódmezővásárhely     Szekszárd     

Nehéz költségvetési döntések előtt a brit munkáspárti kormány

A Rachel Reeves pénzügyminiszter által vezetett brit munkáspárti kormány jelentős költségvetési megszorításokat jelentett be, válaszul az előző konzervatív vezetés által hagyott pénzügyi zűrzavarra. Reeves egész pontosan 22 milliárd fontos hiányt tárt fel az ország pénzügyeiben az idén, a várható bevételekhez képest túlzott kiadási igényekre hivatkozva.

A hiány kezelésére olyan intézkedéseket vezetett be, amelyekkel idén mintegy 5,5 milliárd fontot, jövőre pedig további 8 milliárd fontot takarít meg, többek között a tanácsadói kiadások csökkentésével és a menedékkérők Ruandába való kitoloncolását célzó ellentmondásos program megszüntetésével. Reeves ezenfelül bírálta a konzervatívokat, amiért a szükséges források biztosítása nélkül vállaltak kiadási kötelezettségeket, például útfelújításokat és új kórházak építését. E tervek egy részét most elvetik vagy felülvizsgálják. „A túlköltekezés mértéke nem fenntartható” – mondta a parlamentben, jelezve, hogy október végén egy átfogóbb költségvetési tervet fognak bemutatni.

A költségvetési hiány jelentős része a munkáspártiaknak a közszféra béremelésére vonatkozó döntésének tudható be. A független felülvizsgálati testületek ajánlásait követően Reeves beleegyezett abba, hogy idén mintegy 6%-kal emeljék a közszféra béreit, ami 9 milliárd fonttal növeli a költségvetést. Kijelentette, hogy a kormányhivataloknak 3 milliárd font megtakarítást kell találniuk, hogy fedezni tudják ezeket a költségeket.

A folyamatos sztrájkok befejezése érdekében az angliai orvosjelölteknek két év alatt 22%-os fizetésemelést ajánlottak. Ez a lépés eltérést jelent a konzervatív kormány álláspontjától, amely ellenezte az infláció mértékét meghaladó béremelést, arra hivatkozva, hogy az ilyen emelések fokoznák az inflációs nyomást.

A Keir Starmer vezette munkáspártiak azzal a programmal kampányoltak, hogy a 15 éve tartó gazdasági stagnálás után helyreállítják a gazdasági növekedést Nagy-Britanniában. A párt azonban kihívást jelentő költségvetési körülményeket örökölt, többek között magas adóterheket, megnövekedett adósságkamatfizetést és alulfinanszírozott közszolgáltatásokat. A munkáspártiak választások előtti óvatos megközelítése magában foglalta a zöld beruházási tervek visszafogását és a nagy közkiadási kötelezettségvállalások elkerülését, és továbbra is az adósságszint csökkentésére összpontosított. Reeves, miután átvette a kincstár vezetését, elvégezte a közkiadási tervek ellenőrzését, és megállapította, hogy a helyzet a vártnál is borzalmasabb. Kiemelte a menekültügyi rendszer és a közlekedési tárca váratlan túlköltekezését, előbbinek 6,4 milliárd fonttal, utóbbinak pedig 1,6 milliárd fonttal többre volt szüksége a vártnál. E problémák megoldására Reeves bejelentette, hogy létrehozzák az Érték a pénzért irodát, amelynek feladata a költségvetési év során lehetséges megtakarítások feltárása.

A közgazdászok már régóta figyelmeztetnek arra, hogy az államháztartás a választások után jelentős kiigazításokat igényel majd, így az egyes tárcák kiadási terveit jövő év áprilisáig határozták meg, de ezen túl a kilátások bizonytalanok voltak. A meglévő költségvetés jelentős megszorításokat jelentett a már amúgy is túlterhelt részlegeknél, például a bíróságoknál, a börtönöknél és a helyi önkormányzatoknál, hogy az egészségügyi, oktatási, gyermekgondozási és védelmi kiadások növekedése miatt a kiadások növekedjenek.