A Miu Miu-t 1993-ban alapította a Miuccia Prada, aki 1978-ban vette át családja luxusdivatüzletét, a híres Pradát. Talán a választás fényében nem meglepő, hogy a nők idén kiemelt szerepet kapnak a márka Art Basel Paris projektjében, amely a Palais d’Iéna épületében kerül megrendezésre.
A Goshka Macuga lengyel művész által tervezett „Tales & Tellers” a Miu Miu kétévente megrendelt „Women’s Tales” című filmjéből merít, amelyben olyan filmesek, mint Mati Diop, Miranda July és Agnès Varda a „hiúságot és a nőiességet” vizsgálják. 2021 óta női művészek dolgoznak együtt a Miu Miu Miu kifutó bemutatóinak videó- és díszletinstallációin, és ezek a projektek az új kezdeményezésben is képviseltetik magukat. A vásáron többek között ezeken a Miu Miu kifutókon látható felvételeket is bemutatnak, köztük Sophia Al-Maria, Cécile B. Evans és Geumhyung Jeong médiamunkáit. A „Tales & Tellers” előzetest október 15-én mutatják be, és másnaptól október 20-ig látogatható. „A Miu Miu a filmkészítés, a művészet és a divat spektrumán átívelő együttműködések hatására a projekt számtalan narratívát és történetmesélést vonultat fel, amelyek a nőiesség folyamatosan átalakuló elképzeléseit tárják fel” – közölte a vállalat.
A korábban Paris+ par Art Basel néven ismert vásár harmadik kiadása ezúttal 195 galériát mutat be a Grand Palais-ban október 18-20. között. Az esemény öt új helyszínnel bővült, köztük a Domaine national du Palais-Royal és a Petit Palais központtal. Kilenc galéria kifejezetten klasszikusabb, 1900 előtt készült műveket mutat be a vásár új, Premise szektorában, míg 31 standon olyan témákat vizsgáló műveket mutatnak be, mint például a szerelem, az erotika, a szürrealizmus vagy éppen a queer művészet. A Minsky Galériában például már látható egy nagyszerű retrospektív válogatás a szürrealista Leonor Fini legfontosabb műveivel. A Palais de Tokyo egészen 2025. január 5-ig „Quand un noeud est délié, un dieu est libéré” címmel szentel kiállítást Barbara Chase-Riboud, az idén 845 éves amerikai szobrász, költő és regényíró művésznő legújabb műveinek, amely egyúttal az afrikai polgárjogi küzdelmeket járják körül. Szintén itt lesz látható január 5-ig a „A határok éjszakai állatok” című kiállítás, amely Litvánia és más posztszocialista országok művészeinek részvételével zajlik. A költészet és a geopolitika között ez a kiállítás Kelet-Európa elfeledett történeteit vizsgálja, olyan aktuális felfordulások fényében, mint az ukrajnai háború. Művészi elmélkedés a határokról, az ellenálló képességről és a jövőről, a franciaországi litván évad részeként.
Clément Delépine, az Art Basel Paris igazgatója szerint a Miu Miu márkával való partnerség „fontos mérföldkövet jelent a kiállítás történetében, és jól mutatja az Art Basel Paris szerepét, mint olyan szervezetét, amely hidakat teremt és elősegíti a kreatív iparágak közötti gyümölcsöző cseréket”.